فهرست بستن

خبرهای عجیب و مهمی در راه است از تیم تخصصی فرتاپ و پیشنهادها جدید که قبل از دوران پسا کرونا ارائه می شود

زمان هضم غذا  انتشار کرونا در روده باریک

تحلیل های فرتاپی که مداوم در حال اثبات هست این موارد آخر رو خیلی جدی مطالعه کنید و در صورت تائید منطقی از طرف خودتان به دوستان با ذکر منبع اطلاع دهید به زودی ….

در خصوص مطالب زیر تحقیقات مهندسی و پزشکی و هم افزائی توسط متخصصین صورت گرفته است و شاید باز در تناقض با هشدار ها و مراقبت هایی باشد که تا کنون رسانه ایی شده است و همگی بر اساس تحلیل و منطق استوار استوار و ما این تلاش رو به خانواده بزرگ فرتاپ هدیه می دهیم شاید که این پیشنهادات در عبور با کمترین خطر از بحران کرونا کوئیدو۱۹ باشد.

همانطور که در پست های قبلی مواردی در تحلیل بیان شد که خدا رو شکر به سرعت اثبات شد . این مورد هم امیدواریم در مجامع بین المللی بررسی و در صورت امکان اطلاع رسانی شود.

در عکس های قبلی مدت زمان ماندگاری مواد مختلف در معده با زمان نشان داده شد از گوشت و مرغ و میوه جات و غیره ولی نکته ظریف ان زمان آب در معده بود که به سرعت از طریق اثنا عشر وارد روده کوچک می شود .
چند توضیح کوچک علمی بدهم
اسید معده خیلی قوی هست یعنی پی اچ ان ۱ تا ۴ است و هدف خرد شدن و افزودن آنزیم برای جدا سازی ترکیبات ورودی معده است و محصول خروجی معده که لزج ریز و اسیدی هست رو کیموس میگن اگه مستقیم وارد روده کوچک باشد باعث تخریب سلول روده میشود در این بین اسیدی بالای کیموس کیسه صفرا را تحریک میکنه تا مایع بازی رو ترشح کنه تا اسیدی آن کم شود وارد روده کوچک شود و از طریق گیرنده های انگشتی روده کوچک وارد گردش خون شود .

نکته مهم چطور ما تجویز می کنیم باید دائم اب بخوریم تا ویروس در معده با اسید از بین بره این دو اشتباه تاکتیکی بزرگ داره
۱- معده اصلا آب رو نگه نمی داره مستقیم وارد روده کوچک میشه
۲- اسید معده با اب میتونه خنثی تر شه و تا پی اچ حدود ۵ تا ۶ برسه

حالا بریم سراغ ویروس کوئیدو۱۹ جدیدترین مقالات و نتایج بالینی و آزمایشگاهی نکته جالبی رو دارن اعلام میکنند که تیم متخصصین کشور بر اساس این داده ها دارند دنبال تولیدواکسن و دارو می باشند
همانطور که گفتیم ویروس باید از طریق سلول های خاص میزبان وارد سیتوپلاسم پلاسم سلول شود و از آنجا تکثیر می شود

اما ویروس چطوری وارد سلول های مورد علاقه میشه از پوسته بیرونی که از جنس پروتئین اسپایک هست این پروتئین در دما های زیر صفر کامل پایدار. هست و در دمای بالای ۷۰ درجه از بین میرود و بهترین محیط برای آن اسیدی با پی اچ ۵٫۵ هست یعنی خوش به حالش هست اگه برسه به روده کوچک هم اسیدیته ۵٫۵ و هم گیرنده‌های سلولی آن به سرعت آن رو وارد گردش خون میکنند

همانطور که می دانید تمرکز ویروس متاسفانه الان رو سیستم تنفسی هست چون سلول میزبان در شش ها و ریه و روده کوچک هست ولی با این موضوع فوق‌العاده مهم کسی اهمیت نداده که میتواند با توصیه اشتباه بلعیدن اب مداوم ویروس معلق و یا در سیستم گوارشی مستقیم وارد روده کوچک شود.

نکته خیلی مهم بعدی آنزیمی که باعث میشه این پروتئین اسپایک شکسته شود تریسپین هست که توسط لوزالمعده ترشح می شود در اصل این تریسپین به صورت غیر فعال در لوزالمعده هست ولی با ورودش به روده کوچک توسط انتروکیناز فعال میشه و این پروتئین رو به قول خودمان داغون میکنه

حالا وقتی نه صفرایی باشه نه اسیدی بالا اصلا تریسپین فعال نمیشه پس متاسفانه سلول روده کوچک اقدام به جزب ویروس میکنه.

دوستان نتیجه گیری کنیم
در محیط های آلوده و مشکوک به هیچ وجه با معده خالی اب نخورید.
حتما معده رو با پروتئین و مواد مغذی مشغول کنید .
اگه این نظریه فرتاپ درست باشه طولانی شدن زمان درمان در بیمارستان ها ناشی از این موضوع هست که متاسفانه ویروس در یک فضای برگشتی مجدد وارد سیستم گوارش میشه و ما کم به تکثیرش میکنیم در بهترین حالت باید از روش مهندسی با هزینه کم هوای بخشهای مراقبتی یک طرفه باشد و به صورت سیکلونی در محیط بازی و الکلی ویروس کشی شود

در موج دوم برگشت کرونا دقت کنید در منزل از طریق یک دمنده و گیرنده بازی محیط رو کنترل کنیم .
این پیام ها فوق‌العاده مهم بود.

در خصوص ادامه تحلیل در مورد ویروس در هوا
ویروس و الکل
و مجدد استفاده از دم نوش در تقویت سیستم و ارتباط همه این موارد با هم در پیام های آتی به اطلاع رسانده میشود
تشکر از تیم تخصصی فرتاپ بخصوص دکتر رادمند عزیز

پیام ها رو در صورت کپی با ذکر منبع فرتاپ لطفا اطلاع رسانی کنید
مهدی اعطائی عضو کوچک خانواده بزرگ فرتاپ